Wrocławski oddział ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji wzbogacił się o flotę nowych pojazdów komunalnych, częściowo zasilanych CNG.  

W ramach kontraktu firma ENERIS zakupiła pojazdy Scania P280B4x2NA  z zabudową bramową lub hakową oraz P410B6x2*4NA z zabudową hakową i hakową z żurawiem hydraulicznym. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu kontenerów w ramach nowoczesnej gospodarki odpadami, głownie budowlanymi.

Scania dla ENERIS są wyposażone w nadwozia wyprodukowane przez firmę HEWEA. Nowa flota została dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie. Każdy z pojazdów został wyposażony w dodatkowe oświetlenie robocze, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas załadunku i rozładunku nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych czy w porze nocnej.

komunalna Scania P Eneris

Niższa emisja CO2

Wykorzystanie pojazdów Scania napędzanych gazem pozwala na redukcję zanieczyszczeń pochodnych procesu spalania ropy tj. dwutlenku azotu oraz cząstek stałych w emitowanych spalinach. Pojazdy Scania napędzane CNG wpływają na podniesienie jakości powietrza w miastach również dzięki temu, że są dwukrotnie cichsze niż standardowe pojazdy wysokoprężne.

– Miasta koncentrują się na ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Dostarczone firmie ENERIS niskoemisyjne pojazdy Scania pozwalają na redukcję zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla o 15% dla gazu naturalnego i 90% dla biogazu, w porównaniu do oleju napędowego, komentuje Piotr Korus, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Scania Polska S.A.