W czwartek 1 października w DBK Gdańsk miało miejsce przekazanie 10 ciągników siodłowych FTR 530 firmie Fulimpex.

Przekazane ciągniki stanowią kolejną partię z całości 14 zakupionych pojazdów marki DAF i kolejny przykład zainteresowania ciągnikami siodłowymi 6×2 firmy działającej w branży TSL na terenie Skandynawii.

— Przewagę nad konkurencją budujemy na bazie młodej floty transportowej, tłumaczy prezes firmy Fulimpex Marcin Fulbiszewski. Nasza przygoda z DAF-em jest stosunkowo krótka, trwa od początku bieżącego roku. Wybraliśmy markę DAF ponieważ w czasie testu pojazdu demonstracyjnego DAF pozostawił wszystkich w pokonanym polu jeśli chodzi o zużycie paliwa. Również specyfikacja techniczna – duże zbiorniki paliwa – okazała się przewagą. Przestronność kabiny grała też niebagatelną rolę w procesie podejmowania decyzji o wyborze marki. Również bezawaryjność DAF-a pomaga nam w efektywnym prowadzeniu biznesu. Dodatkowym atutem jest fakt, że DAF jest liderem polskiego rynku, dodaje.

DBK Gdańsk Fullimpex

Według DAF Trucks Polska pojazdy DAF doskonale sprawdzają się w trudnych skandynawskich warunkach uwypuklając najważniejsze cechy marki DAF – trwałość, niezawodność, najniższy koszt kilometra i największą dostępność taboru, dzięki czemu przewoźnik może wykonać więcej przewozów. Według polskiego importera marki DAF,  coraz więcej Klientów z północnego regionu Polski decyduje się na zakup 3-osiowych ciągników z przeznaczeniem do pracy w Szwecji i Norwegii właśnie ze względu na niezawodność, bardzo dobre spalanie i komfort kierowcy.