Amazon składa dotychczas największe zamówienie na pojazdy elektryczne Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz Vans i Amazon ogłosiły największe dotychczas zamówienie na elektryczne pojazdy Mercedes-Benz. Ponad 1.800 pojazdów eVito i eSprinter zostanie przekazanych w tym roku do użytku Amazon w całej Europie. Zamówienie obejmuje około 600 sztuk vanów eVito i ponad 1.200 furgonów eSprinter.

– Bardzo się cieszę, że jeszcze bardziej zacieśniamy naszą wieloletnią współpracę z Amazon i współpracujemy nad przyszłością transportu z wykorzystaniem napędu elektrycznego, mówi Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans. Dzięki eVito i eSprinterowi w naszym portfolio możemy zaoferować pojazdy elektryczne, które pod względem wyposażenia i zasięgu idealnie nadają się do wymagań branży kurierskiej, przesyłek ekspresowych i paczek w zakresie dostawy towarów tzw. ostatniego kilometra. Te samochody dowodzą, że połączenie lokalnej jazdy bezemisyjnej, przekonujących osiągów, komfortu i niskich kosztów eksploatacji jest realne.

elektryczne Mercedesy dla Amazon

Mercedes-Benz Vans i Amazon od 2018 roku współpracują w obszarze mobilności

Mercedes-Benz Vans i Amazon Logistics Germany wcześnie dostrzegły potencjał współpracy w dziedzinie mobilności elektrycznej i rozpoczęły ją w 2018 roku. Mercedes-Benz wraz z firmą Fahrzeug-Werke LUEG AG i innymi partnerami wyposażyli centrum dystrybucyjne Amazon w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii w infrastrukturę do ładowania. Z kolei w lipcu 2020 r. powstała największa w Europie sieć infrastruktury ładowania, obejmująca łącznie 340 punktów ładowania na Amazon Delivery Station w Essen. Amazon i Mercedes-Benz współpracują też na wiele innych sposobów, również na arenie międzynarodowej.